Landsgarderforeningen, Sølv
Miniaturemedaljen i sølv hører under Landsgarderforeningen og passer til afdelinger, der bestiller til medlemmerne, og til den enkelte garder. I kan bestille helt ned til 1 stk. Har I spørgsmål til logo, farver eller placering, så skriv til os på info@jef.dk, så hjælper vi jer videre. Vi hjælper gerne med at finde den placering og størrelse af logoet, der står skarpest på netop denne model.
Det får I
- Sølv i Landsgarderforeningens regi: miniaturemedaljen hører til foreningen og passer til garderforeningens medlemmer.
- I vælger det bånd, der passer til medlemmet, eller springer valget over.
Vælg bånd ved bestilling
Under bestillingen finder I feltet Bånd 1. Feltet er frivilligt. Er I i tvivl om, hvilket bånd der er det rigtige, så kontakt os, før I bestiller.
Til afdelinger og medlemmer
Saml bestillingen for en hel afdeling, så medlemmerne får deres miniaturemedalje samtidig. Den passer fx til foreningens jubilæer, generalforsamlinger og mindedage. Som enkeltperson kan I også bestille én medalje til eget brug. Har I spørgsmål til bæring eller montering, så kontakt os, så hjælper vi. Vi har fremstillet medaljer og insignier på vores fabrik i Malling siden 1886.
Fakta
- Regi: Landsgarderforeningen
- Farve: Sølv
- Bånd:
Spørgsmål og svar
Hvor mange medaljer skal vi mindst bestille?
I kan bestille fra 1 stk.
Skal vi vælge et bånd?
Nej, valget er frivilligt.
Se alle vores miniaturemedaljer. Ring på 70 27 41 11 eller skriv til info@jef.dk, hvis I har spørgsmål til medaljen eller båndet.